Anasayfa Blog Markalar: Belirli Gün ve Haftalar
Markalar: Belirli Gün ve Haftalar

Markalar: Belirli Gün ve Haftalar

0

Belirli gün ve haftalar… Sosyal medya ilk hayatımıza girdiğinde bizler onu iletişim aracı olarak kullanmaya başlamıştık (hiç bulamadığımız ilkokul arkadaşlarımızda cabası). Tüm bu süreçler sonrası, belirli bir kitle oluşmaya başlayınca, markalarında “Tüketici nereye, sen oraya” mantığı gereğince yer aldıkları bir mecra haline geldi. Markalar buralarda yer almak için çeşitli stratejiler geliştirdiler ve içeriklerini bu yönde kurguladılar: Promosyon dağıtmak, indirim duyurmak vs. Ancak geliştirmiş oldukları içerik stratejilerinden biri var ki o da ilkokuldaki “Belirli Gün ve Haftalar” kitabından yararlanılarak hazırlanmış.

Belirli Gün ve Haftalar Paylaşım Anketi

Aristolog.com olarak geçtiğimiz ay gerçekleştirdiğimiz bir ankette kullanıcılara “Markaların özel günlerde yaptıkları paylaşımları samimi buluyor musunuz?” sorusunu sorduk.

Cevaplar

Hayır: 94%

Kararsızım: 3%

Evet: 3%

Şeklinde görüş bildirdiler.

belirli gün ve haftalarBu anketten de almış olduğumuz verilere göre: markaların yayınlamış oldukları içerikler

, tüketiciler tarafından çok fazla samimi bulunmamaktadır. Çünkü markalar bu inandırıcılıklarını yapmış oldukları paylaşımlarla kaybetmişlerdir. İçinde sadece markanın “satış kaygısı olan içerikler, kullanıcılar tarafından ilgi çekici bulunsa da markaya yönelik bilinçaltında kırılgan bir yapının oluşmasına neden oluyor.

Sonuç olarak

“8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlu Olsun! Bugün kadınlara özel bir ürün alana bir ürün bedava.” Şeklindeki içerikler ile markaların yayımlamış oldukları ve sosyal medya ajanslarının bu tür içeriklere gelen “olumsuz yorumlarını” gizleyerek geçirmiş olduğumuz bir 8 Mart yaşadık.

Geçmiş Kadınlar Gününüz Mübarek Olsun….

OKU  Doğru İçgörüyü (Insight) Elde Etmek
Ahmet Beliktay 2011 yılında dijital medya sektörü odaklı ve sosyal medya odaklı blog olan Aristolog.com‘u kurdu. Ahmet Beliktay, Ağustos 2015’ten itibaren Akıl Fikir İşleri (AFI) Şirket Direktörü olarak görev yapmaktadır.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir