Anasayfa Dijital İletişim YouTube Stories Açıldı!
YouTube Stories Açıldı!

YouTube Stories Açıldı!

0

Sosyal medyada üretilen pek çok içerik, uzun süre kalıcı olamıyor. Üretilen içeriğin uzun ömürllüğü konusunda en iddialı mecra olan, Youtube, Snapchat ve Instagram’dan sonra stories alanını açtı. YouTube Stories, 30 Kasım’dan itibaren, 10 bin takipçiden fazla fazla abonesi olan tüm YouTuber’lara açıldı. YouTube Hikayeler, diğer uygulamalarda gördüğümüz gibi 24 saat değil 7 gün sonra kayboluyor.

YouTube Stories’i rakiplerinden ayıran bazı özellikler var. Bu özelliklerden en önemlisi

, yok olma süresinin 24 saat değil, 7 gün olmasıdır. Görüntüleyenler ayrıca YouTube’un Hikayeler özelliğine yorum bırakabiliyor, içerik oluşturucuları da bunlara yanıt verebiliyor.

Küçük bir müzik fonda çalsın

 

YouTuberların

, mobil uygulama üzerinden video kamera ikonuna basarak “Hikaye oluştur” seçeneğine tıklayarak bu özelliği kullanabiliyorlar.

Dipnot:

Stories özelliklerinin çokfazla kullanıcı tarafından ilgi çekmesinin nedeni, insanların bir şeyleri kaçırmaktan korkmalarından kaynaklanıyor. Fearing mising out denilen bu hastalık insanların, farklı kişilerin gündemlerinden haberdar olmamaktan korktuklarından dolayı sosyal medyada daha fazla vakit geçiriyorlar.

 

OKU  Sosyal Medya Reklamları ve Tüketici Algısı
Ahmet Beliktay 2011 yılında dijital medya sektörü odaklı ve sosyal medya odaklı blog olan Aristolog.com‘u kurdu. Ahmet Beliktay, Ağustos 2015’ten itibaren Akıl Fikir İşleri (AFI) Şirket Direktörü olarak görev yapmaktadır.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir