Anasayfa Blog Otorento’dan Neden Araç Kiraladım?
Otorento’dan Neden Araç Kiraladım?
0

Otorento’dan Neden Araç Kiraladım?

0

Bu bir memniyet yazısıdır. Otorento içerir…

Genelde markalara laf sokmak için yazı yazarlar ama ben bir değişiklik yapayım ve müşterisi olduğum için mutlu olduğum bir start-up hakkında bir yazı yazayım dedim. 🙂 Bu arada müşterimiz değil, ondan farklı şeyler aranmasın altında 🙂

Geçtiğimiz günlerde ilk arabam “benzin saçar” Golf‘ü sattım ve arından araç ihtiyacım oldu. 1 aylık kiralayacağım bu araç için Garenta, Avis, Sixt, Intercity gibi ne kadar büyük marka varsa hepsinden fiyat aldım. Ancak bir baktım ki “1 aylık araç kirasına, 2 aylık” maaş bırakacağız. Tam araba kiralamaktan vazgeçmiştim ki eskiden bir görüşmede öğrendiğim “otorento” markası geldi aklıma ve bende oradan girip, çok uygun fiyatta bir Hyundai i20 kiraladım. Gerçekten diğer rakiplerine göre çok uygun bir ücrete araba geldi.

Hazır yeri gelmişken öğrendiğim bir bilgiyi sizinle paylaşayım…

Her tüketici, markasının kahramanıdır ve Haluk Sicimoğlu bunu aşağıdaki modele benzer bir modelle anlatmaktadır. Bende bu modelden yararlanayım dedim.

Kahramanın Yolculuğuna bir bakalım…

Çatı Otorento Deneyim Çemberi
Kahraman Ajans insanı “The Beliktay”
Sıradan Dünya Beliktay güzel bir ajansta çalışmaktadır. Çevresindeki pek çok kişi kiralık araç kullanmaktadır. Ancak kendisi

buy-kamagra-oral-jellies.com

ch-stcyr47.store

, özel mülkiyet versiyonunu daha çok sevmektedir. Ancak artık aracını satmış bulunmaktadır. Ayrıca, Beliktay araç kullanmayı seven, hız yapmayı sevmeyen ama sürat yapmayı seven ama, aracının yıpranması konusunu kafasına takan bir adamdır.

Sınav Beliktay aracını sattığı için, gündelik hayatta, taksici sigara dumanı, ayak basması, metrobüs samimiyeti gibi şeylere maruz kalmaktadır. Tüm bunlarında dışında, toplantılarına geç kalmaktadır ve bu toplantı katılımcıları tarafından hoş karşılanmamaktadır.
Red Ancak kiralık araç pahalıdır ve bir önceki kiralık araç deneyiminden dolayı “araç kiralayan” şirketlere hoş bakmamaktadır. En büyük korkusu, 30 günlük kiraladığı aracın kullanımı sonrası araç kiralayan kişiler tarafından türlü küçük ayrıntılar yüzünden “zarara” uğramaktan korkmaktadır.
Mentor Kiralık araç kullanan ve çok sık toplantılara katılan, farklı bir şirkette pazarlama müdürü olan bir arkadaşı ile karşılaşılaşır.
Eşik Beliktay, kiralık araç kullanan arkadaşını arar ve aldığı hizmetle ilgili bilgi alır. (kiralayan kişi ve kiralanan şirket arasında aracı kurumun Otorento olduğunu öğrenir)
Çaba Beliktay yeniden arkadaşını arar ve sorular sorar. Ardından daha fazla bilgi elde etmek için internet üzerinden ürün hakkında bilgi alır. Otorento’nun hizmeti ve kiralama sonrası

prednisolon 5mg kaufen ohne rezept

, iş takibi konularındaki katkılarının fazla olduğunu öğrenir.

Eve dönüş Beliktay aracı kiralar. Kiraladıktan sonra, Otorento’nun ona sunduğu hizmetleri deneyimleyerek, bu servis hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olur

Neyse, konuya dönelim…

Arabayı aldım ertesi gün işe gideceğim, lastikte bir yırtık gördüm. Hemen aracı kiralayan şirketi aradım, aracı şirket Otorento’yu aramadım. Hata ettim… Aracı şirkete lastikteki problemi benim yapmadığımı anlattım. Ama her zamanki gibi kiralayan şirket bana kitlemeye çalıştı bu parayı. Neyse tam bu noktada otorento devreye girdi. Onları aradım ve durumu anlattım, durumu anlatınca Otorento beni anladı ve bu sefer kiralayan şirkete benden ücret almaksızın, lastik değişimi yapılması için, talimatta bulundu. Normal dünyada, karşılaşamayacağınız türden bir hizmetle karşılaştım. Şahsen Otorento’da bana kitler diye düşünmüştüm. Ama üzerinden 24 saat geçmemiş, bu kiralama konusunda bana destek oldular.

Bu açıdan kendilerine teşekkür eder. Araç kiralama konularında www.otorento.com.tr ‘yi tavsiye ederim.

Not: Konu kısaymış aslında, neden bu kadar uzadı bilemedim. Allah affetsin…

 

OKU  Toplumsallaşma ve Bireylerarası iletişim
Ahmet Beliktay 2011 yılında dijital medya sektörü odaklı ve sosyal medya odaklı blog olan Aristolog.com‘u kurdu. Ahmet Beliktay, Ağustos 2015’ten itibaren Akıl Fikir İşleri (AFI) Şirket Direktörü olarak görev yapmaktadır.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir