Anasayfa Nedir HavaLimonu.co Nedir?
HavaLimonu.co Nedir?
0

HavaLimonu.co Nedir?

0

Gelen sorulara ve merak edenlere cevaben bir Havalimonu.co yazısı yazmak istedim. Soru cevap şeklinde gitsin dediler. Gitsin dedim.

Umarım sıkılmazsınız…

Havalimonu.co nedir?

Havalimonu, uçmayı merak eden ve uçmayı isteyen bir çocuğun, havacılığa olan aşkıdır(Çok duygusal oldu)…

Havalimonu.co işte bu aşk ve samimiyetle, düşünüldü ve geçtiğimiz Temmuz ayında, sadece sosyal medya hesapları ile yayın hayatına başladı. Havacılık camiası için, özgün içerikler üreten bilgiyi ve samimiyeti temel nokta olarak kabul eden bir havacılık markası olmak için kuruldu.

Havalimonu adını nereden buldunuz?

Öncelikle hayatta acı ve tatlı vardı. Sadece zevk sahibi insanların bu iki genel seçenekten ziyade, farklı bir seçenekleri vardır: ekşi, mayhoş,  samtinglaykdet… Havacılıkta kimyası gereği fazla ciddiyet gerektiren ve bu ciddiyetten dolayı pek çok kişinin çekindiği bir sektördür. Biz de pilot veya kabin görevlisi olmasa da bu sektöre gönlünü vermiş  insanları hedefledik. Tüm kesimleri kapsayan hedefleyen

, havacılığı sevdiren ve gençleri uçma fikrine daha fazla yönlendiren bir sayfa olmayı hedefledik. Alışıldık siteler gibi, acı(uçak kazası) ve tatlıdan ziyade <ekşilerinde> yer alacağı bir sayfa yapmak istedik. Fena mı ettik, sanmıyorum. 🙂

Havalimonu.co nasıl gidiyor?

Okuyucularımıza şimdilik Facebook, Twitter ve Instagram gibi sosyal mecralardan içerikler ulaştırıyoruz. Bir yıldan az bir sürede emsallerine nazaran, <hakkında en çok konuşulan sayfa, en çok yorum alan sayfa ve en çok beğeni alan sayfa> özelliklerini kazandık. Pek çok havacılık profesyonelini, sosyal medya hesaplarına çekme başarısını gösterdik ki bu bizi en çok mutlu eden özellik.

Havalimonu.co reklam işi ile uğraşan bir ekip tarafından yönetildiği için <hem iletişim tarafında hem de sosyal medya dinamikleri> açısından iyi yönetilen bir sayfa halini aldı. Nitekim bazı yenilikleri sıralamak gerekirse:

  • Kurumsal kimlik çalışmış tek havacılık hesabı. (Hakan KocaTürk ve Fuldan Bozkurt’a teşekkürler)
  • Twitter üzerinden anket özelliğini ilk kullanan hesap.
  • SizdenGelenler konsepti yaparak takipçilerinden UGC üreten ilk marka.
  • Facebook üzerinden canlı yayın yaparak, takipçileri ile röportaj yapan ilk marka.
OKU  Konuşkan Pazarlama (WOMM) Nedir?

ilk marka işte uzatmaya gerek yok 🙂

Limon Bey olarak adlandırılan kişiler kimler?

Toplamda 3 limon olarak içerik üretiyoruz. Bir limonumuzun adı Nihat, kendisi Instagram hesaplarımızı yönetiyor ve yarışmaya Avcılar’dan katılıyor. Ardından tabiki ekibimizin en ekşi limonu Nisa, Twitter hesabımızı yönetiyor ve muhtemelen o da Avcılardan katılıyordur yarışmaya.

Şimdilik Limon’dan bu kadar bilgi var. Merak ettikleriniz için sayfalarımıza bekleriz…

Havalimonu.co editörleriyle veya yazarlarıyla iletişime geçmek için the@ahmetbeliktay.com adresine e-posta gönderebilir ya da iletişim bölümümüzdeki formu kullanabilirsiniz. Ayrıca, içeriklerimizden düzenli olarak haberdar olmak için RSS, veya Twitter yollarını izleyebilirsiniz.

Ahmet Beliktay 2011 yılında dijital medya sektörü odaklı ve sosyal medya odaklı blog olan Aristolog.com‘u kurdu. Ahmet Beliktay, Ağustos 2015’ten itibaren Akıl Fikir İşleri (AFI) Şirket Direktörü olarak görev yapmaktadır.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir