Anasayfa Blog Foursquare Check-in Sonrası Reklamları
Foursquare Check-in Sonrası Reklamları

Foursquare Check-in Sonrası Reklamları

0

Foursquare Check-in Sonrası Reklamları… Foursquare’de yapacağınız bir sonraki check-in’iniz sonrasında ekranınızda bir reklamı görebilirsiniz.

AdAge’ın raporunda yer alan bilgilere göre, Captain Morgan ve Toys ‘R’ Us gibi markalarda, kişilerin check-in yapmaları sonrasında ekranın reklam göstermeye başladı. Örneğin, bir parka check-in yapan kişi ekranında Toys ‘R’ Us indirim kuponu görebiliyor.

Markalar için yeni ve gelişmekte olan Foursquare mecrası

, bu adımdan sonra Türk markalarının sıkça yer aldığı bir mecra olabilir. Nitekim bu özellik sonrası Foursquare’ın reklam gelirlerinde ciddi bir artış olacağı yadsınamaz bir gerçek.

Peki Foursquare’ın Twitter ve Facebook reklamlarından farkı ne olacaktı?

Twitter ve Facebook klik bazlı veya gösterim bazlı bir harcama ile çalışmamaktadır. Ancak Foursquare reklam gelirini, her klik için ücretlendirme (CPC) yerine her aksiyon için ücretlendirme ile sağlayacak. Bunun sonucunda, Foursquare kullanıcılar reklamla ilgili daha fazla bilgi almak için tıkladıklarında ya da reklam veren markanın belirli bir zamanda kişilerin check-in yapmaları sonrası ücret alıyor olacak.

Foursquare Check-in Sonrası Reklamları “Check-in Sonrası Reklam” seçeneği ile Foursquare reklam pazar payını arttırmayı planlıyor. Ancak unutulmaması gereken şey, “Check-in-Sonrası Reklam” seçeneği ile Foursquare diğer rakipleri gibi görüntülenme ve click bazlı bir politika gütmediği için, aksiyon bazlı (Call to Action) reklam etkisini arayan markaların uğrak yeri olacak.

Not: Bu yılın ilk çeyreğinde Foursquare, 41 milyon dolar kazanarak, iş modelinin çalıştığını kanıtladı.

OKU  Movistar Perú: Hızı İnternete Bırak
etiketler:
Ahmet Beliktay 2011 yılında dijital medya sektörü odaklı ve sosyal medya odaklı blog olan Aristolog.com‘u kurdu. Ahmet Beliktay, Ağustos 2015’ten itibaren Akıl Fikir İşleri (AFI) Şirket Direktörü olarak görev yapmaktadır.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir