Anasayfa Dijital İletişim Facebook ve Bilinmeyen Vizyonu
Facebook ve Bilinmeyen Vizyonu

Facebook ve Bilinmeyen Vizyonu

0

Facebook… Dijital dünyada hayatta kalmanın yolu; markanızın “nereye gittiğini” belirtmektir. Yeni açılan internet işletmelerinin sayısı her geçen gün artmaktadır. Buna ek olarak

, yeni kapanan internet işletmelerinin sayısı da hızla artmaktadır. Bunun sebebi; yeni işletmelerin doğru bir “vizyon veya misyon” sahibi olmamalarıdır. Vizyon ve misyon kelimeleri size basit ve anlamsız gelebilir. Ancak bu iki kelime işletmenizin çalışanlarına ve takipçilerine “nereye yöneldiğinizi” ve “nereye varacağınızı” anlatır.

Facebook ve vizyonu

Sosyal medya sitelerinin en büyüğü olanFacebook

, gizli bir vizyona ve sürekli güncellenen bir misyona sahiptir. 2004 yılında Mark Zuckerberg tarafından kurulan Facebook şu anda dünyanın en büyük sosyal medya sitesi konumunda…

facebookFacebookun misyonu; “İnsanlara paylaşım yapma gücü vererek, dünyayı daha açık hale getirmektir.” şeklinde ifade edilmiştir. 2009 yılında duyurulan bu misyon öncesinde Facebook, toplamda 5 misyon çalışması eskitmiştir. Markaların “zamana ve duruma” göre yeni bir misyon çalışması yapması doğru bir karardır. Bu örnekte Facebookun yeni bir misyon çalışmasına gerek duymasının muhtemel nedenleri; halka açılma, büyüme, reklam çalışmaları, Wall Street etkisi vs.

Facebook

Facebookdoğru marka çalışmaları ile büyümeye devam etmektedir. Dijital dünyada her internet işletmesi; hızlı gelişmekte ve hızlı ölmektedir. Bir internet işletmesinin ömrü “hedefleri ve bunu gerçekleştirebilecek gücü” ile ilgilidir.

Son olarak; gidilecek bir nokta yoksa, varılacak bir yerde yoktur!

OKU  Doğru İçgörüyü (Insight) Elde Etmek
Ahmet Beliktay 2011 yılında dijital medya sektörü odaklı ve sosyal medya odaklı blog olan Aristolog.com‘u kurdu. Ahmet Beliktay, Ağustos 2015’ten itibaren Akıl Fikir İşleri (AFI) Şirket Direktörü olarak görev yapmaktadır.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir