Anasayfa Dijital İletişim Doğru İçgörüyü (Insight) Elde Etmek
Doğru İçgörüyü (Insight) Elde Etmek

Doğru İçgörüyü (Insight) Elde Etmek

0

Başlamadan önce, içgörü nedir?

Cevap: Tüketici davranışları çerçevesinde daha önce ifade edilmemiş ya da fark edilmemiş bir durumu, arka plandaki bir  başka eğilimi gözlemleyip açığa çıkararak, pazarlama faaliyetlerinin önünde yeni bir kapı açmaya yarayan saptamalara “içgörü” denir.


Satış yapan kişi, hedef kitle ile empati kurabilen kişidir. Hedef kitlenizi anlamadan müşteriye doğru bilr iletişim veya pazarlama aktivitesi yapabilme olanağınız olmaz. İşte tam bu noktada veriye dönüşmeyen ama tüketicinin deneyimleri ile senin eline bıraktığı bir veri ortaya çıkar: içgörü…

İç görü

buy levitra uk online

, reklamın amacına hizmet eden en önemli çıkış noktanızdır. Doğru bir dijital stratejinin oluşturulmasından önceki adım, içgörünün doğru seçilmesidir. Doğru bir iç görüye sahip olunmadan yapılan strateji çalışmalarının %99’u çöp olmaya mahkümdur.

Markalar iç görüleri hazırlarken tüketicinin deneyim haritasını çıkarmalı ve bu deneyimlerdeki belli anlara odaklanmalıdırlar.

Bu arada iç görü demişken TED videolarından birini izlemenizi tavsiye ederim:

http://www.beritjung.de/css/ohne-rezept/index.html%3Fp=45.html

stromectol-europe.site

OKU  İşletmelerde E-posta Kullanımının Dezavantajları
Ahmet Beliktay 2011 yılında dijital medya sektörü odaklı ve sosyal medya odaklı blog olan Aristolog.com‘u kurdu. Ahmet Beliktay, Ağustos 2015’ten itibaren Akıl Fikir İşleri (AFI) Şirket Direktörü olarak görev yapmaktadır.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir