Cep’ten İnternet ve Mobil Pazarlama

smartphones-mobile-marketingSosyal medyada sosyal olmanın yollarından biride akıllı telefon kullanımıdır.

Hürriyet’in haberine göre, İnterpromedya’nın nihai tüketicilerin bilişim teknolojilerine yaklaşımları ve kullanım alışkanlıklarını ortaya koymak için gerçekleştirdiği “Tüketici Trend Araştırması”na göre, 15 yaş üstündeki bireylerin yüzde 63′ü İnternet’e cep telefonlarından erişiyor. Bunun yanı sıra İnternet’te günde bir saatten fazla vakit geçirenlerin oranı ise yüzde 58,9 olarak belirlendi.

Bu artışı etkileyen faktörler arasında GSM operatörlerinin cep telefonu kampanyalarının yanı sıra internet tarifelerindeki fiyat indirimleridir.

Bu indirimler, GSM operatörlerinin sunduğu büyük nimetler arasında görülebilir. Ancak, bu masumane görünen hizme; mobile yönelen markalar için bir pazarlama sahası oluşturulmak içinde yapılmaktadır.

Nitekim yapılan bazı araştırmalara göre, mobil internet kullanımının her yıl ikiye katlanarak büyümeye devam ettiği görülmüştür.

Markalar geçtiğimiz yıllara mobil cihazlar için uygulamalar yazmaya başlamış ve sayfalarını mobilden açıldığında daha iyi görünmesini sağlamak için micro sayfalar tasarlamışlardır.

Vodafone Mobil Pazarlama ve Marka İşbirlikteliği Müdürü Umut Kutlu’ya kulak verelim…

Markalar, eğilimlerimizin olduğu yerlerde yer almaya devam edecekler…

Bu arada : Facebook mobil uygulamasının içine reklamları nasıl ve ne zaman yerleştireceği büyük merak konusu…

Bunlar ilgini çekebilir

eBülten Üyeliği